menzil islami evlilik sitesi

Etiketler Müslüman Evlilik sitesi menzil islami evlilik sitesi,sofi islami evlilik sitesi, menzil tanışma, dini arkadaşlık
Chat menzil islami evlilik sitesi
Kategori dini-sohbet
Bu Sohbet Odaları 66 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Sohbet

menzil islami evlilik sitesi Hakkında Detaylar

Sofi Bir Beyle Evlenmek İstiyorum menzil islami evlilik sitesi İslami evlilik sitesi yorumlar Sofi evlilik Sitesi Sofi biriyle evlenmek Menzil Islami Evlilik Sitesi burada Müslüman evlilik siteleri Müslüman Evlilik sitesi Evlilik sitesi denilince akla ilk gelen, ciddi profillerin buluşma noktası

 

menzil islami evlilik sitesi

Bir sofi,Menzile,Gavs hz. veyahut haneyi saadet seyyidlerine evlilik işini sormak için gelse;onlar,evliğinize izin veriyoruz,hayırlıdır veya kesinlikle bununla evlen,diye söylemezler.Kesinlikle kefil de olmazlar.Ancak Gavsımız şöyle der:"iki aile razıysa,kız ve erkek tarafı birbirini kabul etmişse,biz de dua ederiz."kim olursa olsun,Gavsımız ve seyyidler,ancakböyle söylerler.Sofiler de evlilik işlerini, Gavsımıza ve seyyidlere söylerken,dua istemek için söylemelidirler.Evlilik işinde Sadatların edebi ve metodu bu şekildedir.Sofiler,bu çerçevenin dışına çıkmamalıdırlar.

NOT:Biri gelse seyyit olsa bile gavsima gittim iyi evlesinler dedi deseler inanmayin iftira yalan/Sadatlar evlilik isine hic karismazlar.

İnternetten tanışarak evlilik olur mu

Evlilikte tanışma hikayelerini dinlediğimizde son zamanlarda internetten tanışarak evlenmenin ne kadar yaygın olduğunu görürüz. Genç kızların ve delikanlıların sosyal medya platformunda tanışıp görüştüğü ve devamında evlenmeye karar verdiklerine rastlarız. Peki internetten evlilik olur mu, sosyal medyadan tanışarak evlenmek dinimizce caiz midir? İşte gençler arasında yaygınlaşan internet evliliği

Sosyal medyadan tanışıp evlenmek caiz mi

Son dönemlere baktığımızda neredeyse birbiriyle paralel giden islami evlilik ve boşanma oranları, günümüzde en sık konuşulan tartışma konusu olmaktadır. Özellikle de evlilik çağına gelmiş genç kızların veya delikanlıların sosyal medya aracılığıyla birini bulup tanışarak evleneceğine inanması en çok aileleri düşündürmektedir. Türlü türlü kötü islami evlilik sitelerin yayıldığı ve gerçeğin birebir yansıtılmadığı sosyal medya platformunda yapılması düşünülen İnternet evliliği dinimiz açısından da bazı soru işaretlerini beraberinde getirebilmektedir

İnternetten tanışarak evlenmek

Sosyal medya platformundaki kullanıcıların eğlenme maksadı ile olmadan ciddiyet ile birbirini bulup tanışmaları üzerine yapacakları evlilik, nikaha engel durumlardan biri değildir. İnternetten tanışarak evlenen kişilerin evliliği için caiz değildir denemez.

Ancak Müslüman bir kişinin evlilik gibi kutsal bir müesseseyi böylesine teknolojide aramak tartışılabilir bir konudur. Çünkü nikahın alt şartlarından biri çiftlerin nerede tanışma ile ilgili değildir.

İnternetten tanışıp evlenmenin inceliklerine gelecek olursak; Müslüman bir kadın kendi endamını beğendirecek bir fotoğrafı ile karşı cinsle tanışmaya başlar. Bu kadın açısından önemli bir sorundur. Çünkü vakti geldiğinde ilk tanışma zamanı hatırlatıldığında bunlar konuşulacak konu haline gelir. Özellikle de genç kızlar İnterneti evliliğe zemin oluşturmak için kullandıkları zaman çok ince düşünmelidir.

Sanal ortamda tanışıp evlilik kurma düşüncesine sahip olan kimseler, diğer çiftlere göre evlilik kararlarında çok daha dikkatli olmalıdır. Çünkü şahşahın ve gösterişin hat safhada olduğu internet ortamında kişi zaaflarınızı öğrenip sizi oradan vurmaya çalışabilir.

Örneğin normalde muhafazakar bir düşünceye sahipseniz, siz kendinizi biraz belli ettikten sonra karşı taraf hoşunuza gidebileceğiniz yönlerini keşfedip öyle biri olmasa bile devamlı İslam üzerinden konuşarak sizi tuzağa düşürebilir.

İnternetten tanışıp evlenmenin fıkıh açısından bir sakıncası yoktur. Ancak evlilik için oldukça riskli bir mecradır.

Gönülden Sevenler evlilik sitesi Tamamen ücretsiz evlilik siteleri İslami evlilik sitesi yorumlar Ciddi evlilik sitesi WhatsApp evlilik siteleri Evlilik sitesi Elit İslami evlilik Menzil islami evlilik sitesi

Sıradaki sohbetler

 • Kız Kıza MiRCte Sohbet Kız Kıza MiRCte Sohbet Kız Kıza MiRCte Sohbet İrc mIRC ortamında oldukça zor bir sohbettir kız kıza sohbet. Ama biz mircte.org ailesi olarak bu zoruda başarıp siz bayanlar kızlar için kıza kıza sohbet ortamını hazırladık. Kadın giyim moda örgü ne konuda sohbet etmek istiyorsanız buyrun gelin. Mobilde kız kıza sohbet etmek için mutlaka MiRCte sitemizi ziyaret ediniz. Kız kıza mobil chat odaları ile yeni arkadaşlıklara kapılar açınız.
 • Chat Sohbet OdaLarı Chat Sohbet OdaLarı Son günlerde yine sosyal sohbet odaları yine gözde revaçta olmaya başladı. Her ne kadar sosyal medyanın çok olsa chat sohbet odaları varlığını asla kaybetmedi. En çok evde kalan bayanlarımızın rahatça gelip sohbet ederek vakitlerini geçirip yeni yeni arkadaşlıklar kurabilirler.
 • Dini sohbet canlı Dini sohbet canlı Dini sohbet canlı islami sohbet etmek mircte.org da Çok heyecanlı Online sohbet chat sitesi,arkadaşlık,flört,mobil sohbet,dini sohbet,chat odaları,seviyeli sohbet,canlı arkadaşlık sitesi,ve bu kelimelerin ifade ettiği bütün chat sohbet platformlarını çatısı altında toplayarak Online sohbet chat odaları olarak hizmetinize açılmıştır
 • Rize Sohbet Odaları Rize Sohbet Odaları Rize Sohbet Odaları,ne diyoruz Ol RizeLi Sev GüzeLi,mavi ve yeşilin kucaklaştığı Ayder yaylasi İle meşhur Çay konusunda lider ,Rize Sohbet, Rize Chat, Rize Bedava Sohbet Odaları nda Bir rize Pazarli hemşerinizin sitesine geLip Sohbet etmeye Ne dersiniz, tamamen ücretsiz ve üyelik istemeksizin Riza pazarin tuLumu rizenin kemençesi eşLiğinde hizmet vermektedir.
 • Cepte Muhabbet Cepte Muhabbet Kiminle nasıl sohbet edilir dediğimiz bu zamanlarda aslında sohbet etmek o kadar da zor değil. Önemli olan gerçekten seviyeli ve güvenilir bir sohbet ortamı sitesi yada odası olsun. İşte tam da bu nokta da bizler sizler için devreye giriyoruz.
 • Evde Zencefil Yetiştirmek Evde Zencefil Yetiştirmek Zencefil... Sağlık açısından şifa deposu olarak bildiğimiz bitkilerden birisidir. Mide bağırsak soğuk algınlığında olduğu gibi en çok bayanların en korkulu rüyası olan kilolar içinde kullanılabiliyor. Hem toz hem kök olarak tükettiğimiz zencefili istersek satın almak yerine evde kendimiz de yetiştirebiliriz. Belki biraz biraz sabır isteyecek ama sonuçta kendi yetiştirdiğimiz zencefilleri gönül rahatlığıyla tüketebileceğiz.
 • İslami sohbet kanalları İslami sohbet kanalları İslami sohbet kanalları İslami sohbet kanalları projemiz olan Yeni açtiğimiz İslami sohbet odaları kanalimizda Dini chat,islami chat İslami sohbet başliği ile başlattığımız sizlere dini sohbet ve seviyeli müslümanlarla sohbet etme şansı tanıyor, tüm islam alemini dini sohbet etmeye davet ediyoruz
 • Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi İster yurt dışından ister yurt içinden hiç fark etmeden sizleri de aramıza bekliyoruz. Net in olduğu her yerden ve herşeyden ister cep telefonu ister tablet isterseniz bilgisayar siz nereden nasıl isterseniz aramıza katılabilirsiniz. Sohbet etmek için mobil kullanıcı olsanız bile bizlere ulaşmak zor değil. Sizler için cep telefonuna uyumlu girişleri sizlerin hizmetine sunduk. Gelin mesafeleri aşıp bizbize sohbetler edip günün yorgunluğunu atalım.
 • dini sohbet odaları seviyeli dini sohbet odaları seviyeli Türkiyede ilk islami sohbet siteleri açilir açilmaz seviyeli dini sohbet odaları ile sizlere 7/24 kesintisiz hizmet vermekteyiz islami arkadaşlık sitesi, seviyeli islami sohbet odası hizmetinin yanisira,Kelebek,geveze,kanallarimizda İslami değerleri koruyarak kişilerin birbirlerini tanımalarını sağlayan bir arkadaşlık sitesidir. Aynı zamanda oyunlar da oynayabileceğiniz bu site içerisinde keyifli zaman geçirmeniz mümkündür.
 • Dini Sohbet Yerleri Dini Sohbet Yerleri Dini Sohbetler, uyuyanı uyandıracak canlılıkta olmalıdır,Seviyeli Dini sohbet yerleri bulmak artik çok zorLaştı,Dini sohbet edecek kişi rızkını helalinden yemeye ve beraber bulunduğu kişilerin manevi keyfiyetine dikkat etmeli ve bunların tesiri altında olduğunu asla unutmamalıdır