en güzel sohbetler

Etiketler en güzel sohbetler ,dine uygun Sohbetler, uyuyanı uyandıracak canlılıkta olmalıdır
Chat en güzel sohbetler
Kategori islami-sohbet
Bu Sohbet Odaları 341 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Sohbet

en güzel sohbetler Hakkında Detaylar

en güzel dini sohbetler dinle islami sohbet odasi indir En Güzel Dini Sohbet odalari seviyeli Etkileyici islami sohbetler Rahatlatan Dini Sohbet odası Yazılı Dini sohbetler Etkili Dini Sohbetler AĞLATAN Dini sohbetler Dini sohbet hocaları Kadınlara dini sohbet konuları

 

Hocam, uyarıcı rüyalar olabilir mi?' diye sorunca Nursaçan Hoca, ilk önce Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed'e (S.A.V.) dayandırılan bir Hadis-i Şerifi okuyarak şu cevabı verdi:

ARAPÇASI: عَنْ أَبِي هُرَيْرَةَ رَضِيَ ﺍللّٰهُ عَنْهُ قَالَ: [قَالَ رَسُولُ ﺍللّٰهِ (صَلَّى اللهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ): لَمْ يَبْقَ بَعْدِى مِنَ النُّبُوَّةِ إﻻَّ الْمُبَشِّرَاتُ. قَالُوا: وَمَا الْمُبَشِّرَاتُ؟ قالَ: الرُّؤْيَا الصَّالِحَةُ]. أخرجه البخارى متصلا، ومالك عن عطاء مرسلا.وزاد: يَرَاهَا الرَّجُلُ المُسْلِمُ أوْ تُرَى لَهُ .

TÜRKÇE MEALİ: "Benden sonra, peygamberlikten sadece mübeşşirat (müjdeciler) kalacaktır!" Yanındakiler sordu: "Mübeşşirat da nedir?" "Salih rüyadır!" diye cevap verdi." Muvatta'nın rivayetinde şu ziyade var: "Salih rüyayı salih kişi görür veya ona gösterilir."

KAYNAK: Hazreti Ebu Hureyre (A.S.)

"Biz buna müjdeci rüyalar diyelim... Peygamber Efendimizin vahiy müddeti ne kadardır? 23 yıldır... 23 yılın 6 ayı rüya-i sadıkadır. Yani arada Cibril (A.S.) yoktur. Peygamber Efendimizin gördüğü rüyalar şafak gibi apaçık meydana çıkıyor. 6 ayı böyleydi. Elbette kolay değildir mülkün sahibi ile muhatap olmak..."

KAF SURESİ 18. AYET

ARAPÇASI: مَا يَلْفِظُ مِن قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ

ARAPÇA OKUNUŞU: Ma yelfızu min kavlin illa ledeyhi rakibun atidun.

TÜRKÇE MEALİ: Söylediği her söz, yanındaki hazır gözleyicilerce gözlenmektedir.

KEHF SURESİ 49. AYET

ARAPÇASI: وَوُضِعَ الْكِتَابُ فَتَرَى الْمُجْرِمِينَ مُشْفِقِينَ مِمَّا فِيهِ وَيَقُولُونَ يَا وَيْلَتَنَا مَالِ هَذَا الْكِتَابِ لَا يُغَادِرُ صَغِيرَةً وَلَا كَبِيرَةً إِلَّا أَحْصَاهَا وَوَجَدُوا مَا عَمِلُوا حَاضِرًا وَلَا يَظْلِمُ رَبُّكَ أَحَدًا

ARAPÇA OKUNUŞU: Ve vudıal kitabu fe terel mucrimine muşfikine mimma fihi ve yekulune ya veyletena mali hazel kitabi la yugadiru sagireten ve la kebireten illa ahsaha, ve vecedu ma amilu hadıra, ve la yazlimu rabbuke ehada.

TÜRKÇE MEALİ: Ve kitap ortaya kondu. O zaman suçluların onda olanlardan ürperdiklerini görürsün. "Eyvah bize! Bu nasıl bir kitap ki, büyük-küçük saymadık hiçbir şey bırakmamış." derler. Yaptıkları her şeyi hazır buldular. Senin Rabb'in, hiç kimseye haksızlık yapmaz.

Sıradaki sohbetler

  • sesli sohbet siteleri sesli sohbet siteleri sessiz kalmak istemeyenler için sesli sohbet siteleri En iyi Sesli Sohbet siteleri Yeni Sesli Sohbet siteleri Mobil Sesli siteler ne-nerede sesli chat Mobil chat Siteleri Parasız görüntülü sohbet Sesli Chat siteleri isimleri Görüntülü sohbet
  • Ortam Sohbet Odaları Ortam Sohbet Odaları Ortam Sohbet Odaları,Ortam Sohbet arayanlara özel hazirladiğimiz Ortamcilar için ideal Ortam chat sojhbet odamiz vatana millete ve sanal ortamda chat yapmakdan vazgeçemeyen mobil sohbet Kullanicilarina hayırlı üğürlü olsun,Yazılı chat sohbet konusunda kendisini günden güne geliştiren chat siteleri ile ortam her daim sohbet ortamı olmaktadır.
  • hoşça sohbet hoşça sohbet hoşça sohbet edebiliceğiniz en seviyeli sohbet sitesien girmeye ne dersınız 20 seneden beri siz kullanıcılarımıza ücretsiz sohbet imkanı sunuyoruz. Hoş Sohbet odaları ile hemen ücretsiz sohbet yap.
  • ideal sohbet ideal sohbet türkiye civarinda en ideal sohbet bizde hiç macera aramayın başka sohbet sitelerien girerek Sohbet odalarımız üzerinden sizlerde chat yaparak yeni arkadaşlar ile tanışın. İdeal Sohbet mobil uyumlu chat platformu.
  • dini kadın sohbetleri dini kadın sohbetleri dini kadın sohbetleri Bedava Mobil Sohbet, canlı kapalı kadınlar için mobil sohbet, wap chat, mobil chat hizmeti verdiğimiz. Internetteki Online Radyoları Bir araya Toplayan ve canlı müzik dinle me imkanı sunan. Chat. muhabbet. Sohbet. mobil Sitesi.
  • Sohbet mevsimi Sohbet mevsimi Sohbet mevsimi Chat mevsimi derken Akşam oldu erken Sohbeti muhabbeti derdi tasasi güzelliği özelliği diyip zaman geçerken. Ne şanslıyız ki dört mevsimin de uğrak noktası olan bir ülkede yaşıyoruz. Dört mevsim sadece iklimlerde değil, sohbetlerde de görülür.İslami Sohbet mevsimi de Dini sohbet mevsimi hava değişimi gibi değişimlere uğrayabilir.
  • Ayna Sohbet Odaları Ayna Sohbet Odaları Ayna Sohbet OdalarıTekrar açilmiştir herkesi bekleriz hey Gidi intel script li ayna .org günleri hey bir tarafta ayna kanalinin founderi populer diğer yanda meşhur adminleri Akrep,iLker,umut,Sene 2006 yazili sohbetin en hariketli olduğü senelerden bir sene,ayna sohbet kelimesi çok uzun yıllara dayanır. Bunu aslında insanların hafızalarına kazıyan bir sohbet programı intel script sayesinde olmuştur sizlere nostaljı yaşatmak için sohbet sitemize bekleriz
  • has tv görüntülü sohbet has tv görüntülü sohbet sohbetin hasi burda has tv görüntülü sohbet odalarimizda gece gunduz demeden diğer chat platformlarına nazaran, kullanıcılarına görüntülü sohbet, kameralı chat imkanını sağlamakla "Has TV görüntülü sohbet" ifadesi, genellikle bir televizyon kanalı veya platformu üzerinden gerçekleştirilen interaktif bir sohbet veya yayın formatını ifade eder
  • Duabahcesi Mobil Sohbet Duabahcesi Mobil Sohbet Duabahcesi Mobil Sohbet Dua bahcesi mobil chat Duabahcesi.org Mobil girişlerimiz açilmiştir Duabahcesi mobil sohbet,tüm telefonlardan giriş kolaylığı ile cep telefonlarından rahatça dua sohbet edebilme erişimini sizlerden gelen yoğün istek üzerine yeniden tasarlanarak oluşmuştur
  • sahane sohbet sahane sohbet sahane sohbet arayanlarin üğrak mekani Hayata dair her türlü konuda sohbet etmek için buraya buyrun Oyun ve Radyo kanallarımız genel eğlence odalarımızdır. Sizlere eşi benzeri olmayan tamamen seviyeli sohbet araaynlar hemen damlayın