Bu söz insanoğlunun

Etiketler Gürcan Giray Güneş,den Çok güzel bir koşe yazisi
Chat Bu söz insanoğlunun
Kategori guzel-sozler
Bu Sohbet Odaları 597 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Sohbet

Bu söz insanoğlunun Hakkında Detaylar

Ölümlü insanoğlunun mutlak yokluğun içerisinden mutlak varlık alanına çıkarılmasındaki amaç; bu dünyanın ıslahı için çalışmak ve birlikte uyum ve ahenk içinde yaşamaktır." diyor...

 

Bu söz insanoğlunun var oluş amacını bizlere anlatan Kutsal bir söz.

Çok yakın zaman içerisinde sevdiğimiz yakınlarımızı kutsal mekanlarına uğurladık. Hep birlikte onlarsız olmanın bizde ve geride bıraktıkları yakınlarında hissettirdiği acıları paylaştık.

Ve fark ettim ki ölümü kabul edebiliyoruz ancak hayatta iken birlikte yaptıklarımız, yapabildiklerimiz kalıyor geriye vicdanımızı rahatlatan. Bizi huzurlu kılan. Huzursuz kılan ise yukarıda sorumlu olduğumuzu anlatan ancak uygulaması zor olduğu için duymak ve yapmak istemediklerimiz...

Geleneksel olarak yapageldiğimiz, yaparken sorgulamadığımız ve canımız acımadıkça da sorgulamayacağımız öğretilerimizin altını çizmek ve yaparken bir kez olsun düşünmemizi isteyeceğim bir durumdan birkez daha bahsetmek istiyorum.

Yüce Yaratıcı ile dünyaya gelmeden önce yapmış olduğumuz antlaşmaya "O" uyuyor ve bizleri yaşamı nasıl yaşayacağımız konusunda rehbersiz bırakmıyor iken biz verdiğimiz sözü hatırlamıyor ve malesef doğrulardan uzak kalarak acı içerisinde yaşamayı kendimiz tercih ediyoruz.

Sevdiklerimizi kalıcı mekanlarına uğurlarken Kutsal Kitaplardan Kutsal Yazılar okuyoruz. Ve aslında güzel olan da emredildiği gibi kendimizden geçercesine. Fakat üzücü olan tek ama en önemli tarafı ne okuduğumuzu anlayamadığımız ve bu nedenle bizlerde davranışsal bir değişim yaratmaması!

Katıldığım törenlerde öğrenmek ve uygulamak adına bende okunan duaların ve surelerin anlamını takip etmek istedim. Bu sırada dikkatimi çeken birşey oldu ki bence oldukça önemli daha önce okuduklarımdan farklı anlamlarda da olabildiği ve en önemlisi de okunan Yazıların kalplerde ve davranışlarda hiçbir değişiklik yaratmadığı idi.

Din başka, maddi alemde yaşamak başka diye bir durum mu vardı? Yoksa maddi alemde ruhumuzun ve bedenimizin sağlığı için nasıl yaşayabiliriz diye mi var?

Akla ve mantığa aykırı hiçbir durumun olmadığı ve bize verilen akıl ile sorgulayarak hakikate ulaşabileceğimiz ve bu dünyaya geliş amacımızın bu dünyanın ıslahı için birlikte uyum ve ahenk içerisinde yaşaması olduğu bildiriliyor iken şu an evlerimiz dahil tüm dünyada savaş ve kaos ortamında yaşamanın gerçek sebebi ne olabilirdi ki!

Kendimizi değiştirmek kolay olmadığı için etrafımızı değiştirmek ve güçlü olana uymayanı yok etmek miydi yoksa güçsüzlüğümüzün göstergesi?

İçimizdeki iyi ve kötüyü fark edebilmek ve doğruyu bulabilmek ve bilinçli olarak tercih edebilmek gücümüzü açığa çıkarabilmek ümidiyle...

Gürcan Giray Güneş

Sıradaki sohbetler

  • sesli sohbet siteleri sesli sohbet siteleri sessiz kalmak istemeyenler için sesli sohbet siteleri En iyi Sesli Sohbet siteleri Yeni Sesli Sohbet siteleri Mobil Sesli siteler ne-nerede sesli chat Mobil chat Siteleri Parasız görüntülü sohbet Sesli Chat siteleri isimleri Görüntülü sohbet
  • parasız görüntülü sohbet uygulamaları parasız görüntülü sohbet uygulamaları parasız görüntülü sohbet uygulamaları Hangi uygulamalardan görüntülü konuşulur Glow uygulaması ücretli mi Azarda görüntülü konuşma nasıl yapılır Parasız görüntülü sohbet uygulamaları arıyorsanız, aşağıdakiler gibi popüler seçeneklere göz atabilirsiniz
  • Ortam Sohbet Odaları Ortam Sohbet Odaları Ortam Sohbet Odaları,Ortam Sohbet arayanlara özel hazirladiğimiz Ortamcilar için ideal Ortam chat sojhbet odamiz vatana millete ve sanal ortamda chat yapmakdan vazgeçemeyen mobil sohbet Kullanicilarina hayırlı üğürlü olsun,Yazılı chat sohbet konusunda kendisini günden güne geliştiren chat siteleri ile ortam her daim sohbet ortamı olmaktadır.
  • hoşça sohbet hoşça sohbet hoşça sohbet edebiliceğiniz en seviyeli sohbet sitesien girmeye ne dersınız 20 seneden beri siz kullanıcılarımıza ücretsiz sohbet imkanı sunuyoruz. Hoş Sohbet odaları ile hemen ücretsiz sohbet yap.
  • ideal sohbet ideal sohbet türkiye civarinda en ideal sohbet bizde hiç macera aramayın başka sohbet sitelerien girerek Sohbet odalarımız üzerinden sizlerde chat yaparak yeni arkadaşlar ile tanışın. İdeal Sohbet mobil uyumlu chat platformu.
  • dini kadın sohbetleri dini kadın sohbetleri dini kadın sohbetleri Bedava Mobil Sohbet, canlı kapalı kadınlar için mobil sohbet, wap chat, mobil chat hizmeti verdiğimiz. Internetteki Online Radyoları Bir araya Toplayan ve canlı müzik dinle me imkanı sunan. Chat. muhabbet. Sohbet. mobil Sitesi.
  • Sohbet mevsimi Sohbet mevsimi Sohbet mevsimi Chat mevsimi derken Akşam oldu erken Sohbeti muhabbeti derdi tasasi güzelliği özelliği diyip zaman geçerken. Ne şanslıyız ki dört mevsimin de uğrak noktası olan bir ülkede yaşıyoruz. Dört mevsim sadece iklimlerde değil, sohbetlerde de görülür.İslami Sohbet mevsimi de Dini sohbet mevsimi hava değişimi gibi değişimlere uğrayabilir.
  • Ayna Sohbet Odaları Ayna Sohbet Odaları Ayna Sohbet OdalarıTekrar açilmiştir herkesi bekleriz hey Gidi intel script li ayna .org günleri hey bir tarafta ayna kanalinin founderi populer diğer yanda meşhur adminleri Akrep,iLker,umut,Sene 2006 yazili sohbetin en hariketli olduğü senelerden bir sene,ayna sohbet kelimesi çok uzun yıllara dayanır. Bunu aslında insanların hafızalarına kazıyan bir sohbet programı intel script sayesinde olmuştur sizlere nostaljı yaşatmak için sohbet sitemize bekleriz
  • Duabahcesi Mobil Sohbet Duabahcesi Mobil Sohbet Duabahcesi Mobil Sohbet Dua bahcesi mobil chat Duabahcesi.org Mobil girişlerimiz açilmiştir Duabahcesi mobil sohbet,tüm telefonlardan giriş kolaylığı ile cep telefonlarından rahatça dua sohbet edebilme erişimini sizlerden gelen yoğün istek üzerine yeniden tasarlanarak oluşmuştur
  • sahane sohbet sahane sohbet sahane sohbet arayanlarin üğrak mekani Hayata dair her türlü konuda sohbet etmek için buraya buyrun Oyun ve Radyo kanallarımız genel eğlence odalarımızdır. Sizlere eşi benzeri olmayan tamamen seviyeli sohbet araaynlar hemen damlayın