Bu söz insanoğlunun

Etiketler Gürcan Giray Güneş,den Çok güzel bir koşe yazisi
Chat Bu söz insanoğlunun
Kategori guzel-sozler
Bu Sohbet Odaları 422 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Sohbet

Bu söz insanoğlunun Hakkında Detaylar

Ölümlü insanoğlunun mutlak yokluğun içerisinden mutlak varlık alanına çıkarılmasındaki amaç; bu dünyanın ıslahı için çalışmak ve birlikte uyum ve ahenk içinde yaşamaktır." diyor...

 

Bu söz insanoğlunun var oluş amacını bizlere anlatan Kutsal bir söz.

Çok yakın zaman içerisinde sevdiğimiz yakınlarımızı kutsal mekanlarına uğurladık. Hep birlikte onlarsız olmanın bizde ve geride bıraktıkları yakınlarında hissettirdiği acıları paylaştık.

Ve fark ettim ki ölümü kabul edebiliyoruz ancak hayatta iken birlikte yaptıklarımız, yapabildiklerimiz kalıyor geriye vicdanımızı rahatlatan. Bizi huzurlu kılan. Huzursuz kılan ise yukarıda sorumlu olduğumuzu anlatan ancak uygulaması zor olduğu için duymak ve yapmak istemediklerimiz...

Geleneksel olarak yapageldiğimiz, yaparken sorgulamadığımız ve canımız acımadıkça da sorgulamayacağımız öğretilerimizin altını çizmek ve yaparken bir kez olsun düşünmemizi isteyeceğim bir durumdan birkez daha bahsetmek istiyorum.

Yüce Yaratıcı ile dünyaya gelmeden önce yapmış olduğumuz antlaşmaya "O" uyuyor ve bizleri yaşamı nasıl yaşayacağımız konusunda rehbersiz bırakmıyor iken biz verdiğimiz sözü hatırlamıyor ve malesef doğrulardan uzak kalarak acı içerisinde yaşamayı kendimiz tercih ediyoruz.

Sevdiklerimizi kalıcı mekanlarına uğurlarken Kutsal Kitaplardan Kutsal Yazılar okuyoruz. Ve aslında güzel olan da emredildiği gibi kendimizden geçercesine. Fakat üzücü olan tek ama en önemli tarafı ne okuduğumuzu anlayamadığımız ve bu nedenle bizlerde davranışsal bir değişim yaratmaması!

Katıldığım törenlerde öğrenmek ve uygulamak adına bende okunan duaların ve surelerin anlamını takip etmek istedim. Bu sırada dikkatimi çeken birşey oldu ki bence oldukça önemli daha önce okuduklarımdan farklı anlamlarda da olabildiği ve en önemlisi de okunan Yazıların kalplerde ve davranışlarda hiçbir değişiklik yaratmadığı idi.

Din başka, maddi alemde yaşamak başka diye bir durum mu vardı? Yoksa maddi alemde ruhumuzun ve bedenimizin sağlığı için nasıl yaşayabiliriz diye mi var?

Akla ve mantığa aykırı hiçbir durumun olmadığı ve bize verilen akıl ile sorgulayarak hakikate ulaşabileceğimiz ve bu dünyaya geliş amacımızın bu dünyanın ıslahı için birlikte uyum ve ahenk içerisinde yaşaması olduğu bildiriliyor iken şu an evlerimiz dahil tüm dünyada savaş ve kaos ortamında yaşamanın gerçek sebebi ne olabilirdi ki!

Kendimizi değiştirmek kolay olmadığı için etrafımızı değiştirmek ve güçlü olana uymayanı yok etmek miydi yoksa güçsüzlüğümüzün göstergesi?

İçimizdeki iyi ve kötüyü fark edebilmek ve doğruyu bulabilmek ve bilinçli olarak tercih edebilmek gücümüzü açığa çıkarabilmek ümidiyle...

Gürcan Giray Güneş

Sıradaki sohbetler

 • Kız Kıza MiRCte Sohbet Kız Kıza MiRCte Sohbet Kız Kıza MiRCte Sohbet İrc mIRC ortamında oldukça zor bir sohbettir kız kıza sohbet. Ama biz mircte.org ailesi olarak bu zoruda başarıp siz bayanlar kızlar için kıza kıza sohbet ortamını hazırladık. Kadın giyim moda örgü ne konuda sohbet etmek istiyorsanız buyrun gelin. Mobilde kız kıza sohbet etmek için mutlaka MiRCte sitemizi ziyaret ediniz. Kız kıza mobil chat odaları ile yeni arkadaşlıklara kapılar açınız.
 • Chat Sohbet OdaLarı Chat Sohbet OdaLarı Son günlerde yine sosyal sohbet odaları yine gözde revaçta olmaya başladı. Her ne kadar sosyal medyanın çok olsa chat sohbet odaları varlığını asla kaybetmedi. En çok evde kalan bayanlarımızın rahatça gelip sohbet ederek vakitlerini geçirip yeni yeni arkadaşlıklar kurabilirler.
 • Dini sohbet canlı Dini sohbet canlı Dini sohbet canlı islami sohbet etmek mircte.org da Çok heyecanlı Online sohbet chat sitesi,arkadaşlık,flört,mobil sohbet,dini sohbet,chat odaları,seviyeli sohbet,canlı arkadaşlık sitesi,ve bu kelimelerin ifade ettiği bütün chat sohbet platformlarını çatısı altında toplayarak Online sohbet chat odaları olarak hizmetinize açılmıştır
 • Rize Sohbet Odaları Rize Sohbet Odaları Rize Sohbet Odaları,ne diyoruz Ol RizeLi Sev GüzeLi,mavi ve yeşilin kucaklaştığı Ayder yaylasi İle meşhur Çay konusunda lider ,Rize Sohbet, Rize Chat, Rize Bedava Sohbet Odaları nda Bir rize Pazarli hemşerinizin sitesine geLip Sohbet etmeye Ne dersiniz, tamamen ücretsiz ve üyelik istemeksizin Riza pazarin tuLumu rizenin kemençesi eşLiğinde hizmet vermektedir.
 • Evde Zencefil Yetiştirmek Evde Zencefil Yetiştirmek Zencefil... Sağlık açısından şifa deposu olarak bildiğimiz bitkilerden birisidir. Mide bağırsak soğuk algınlığında olduğu gibi en çok bayanların en korkulu rüyası olan kilolar içinde kullanılabiliyor. Hem toz hem kök olarak tükettiğimiz zencefili istersek satın almak yerine evde kendimiz de yetiştirebiliriz. Belki biraz biraz sabır isteyecek ama sonuçta kendi yetiştirdiğimiz zencefilleri gönül rahatlığıyla tüketebileceğiz.
 • Cepte Muhabbet Cepte Muhabbet Kiminle nasıl sohbet edilir dediğimiz bu zamanlarda aslında sohbet etmek o kadar da zor değil. Önemli olan gerçekten seviyeli ve güvenilir bir sohbet ortamı sitesi yada odası olsun. İşte tam da bu nokta da bizler sizler için devreye giriyoruz.
 • İslami sohbet kanalları İslami sohbet kanalları İslami sohbet kanalları İslami sohbet kanalları projemiz olan Yeni açtiğimiz İslami sohbet odaları kanalimizda Dini chat,islami chat İslami sohbet başliği ile başlattığımız sizlere dini sohbet ve seviyeli müslümanlarla sohbet etme şansı tanıyor, tüm islam alemini dini sohbet etmeye davet ediyoruz
 • Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi Cepte Sohbet Keyfi İster yurt dışından ister yurt içinden hiç fark etmeden sizleri de aramıza bekliyoruz. Net in olduğu her yerden ve herşeyden ister cep telefonu ister tablet isterseniz bilgisayar siz nereden nasıl isterseniz aramıza katılabilirsiniz. Sohbet etmek için mobil kullanıcı olsanız bile bizlere ulaşmak zor değil. Sizler için cep telefonuna uyumlu girişleri sizlerin hizmetine sunduk. Gelin mesafeleri aşıp bizbize sohbetler edip günün yorgunluğunu atalım.
 • dini sohbet odaları seviyeli dini sohbet odaları seviyeli Türkiyede ilk islami sohbet siteleri açilir açilmaz seviyeli dini sohbet odaları ile sizlere 7/24 kesintisiz hizmet vermekteyiz islami arkadaşlık sitesi, seviyeli islami sohbet odası hizmetinin yanisira,Kelebek,geveze,kanallarimizda İslami değerleri koruyarak kişilerin birbirlerini tanımalarını sağlayan bir arkadaşlık sitesidir. Aynı zamanda oyunlar da oynayabileceğiniz bu site içerisinde keyifli zaman geçirmeniz mümkündür.
 • Dini Sohbet Yerleri Dini Sohbet Yerleri Dini Sohbetler, uyuyanı uyandıracak canlılıkta olmalıdır,Seviyeli Dini sohbet yerleri bulmak artik çok zorLaştı,Dini sohbet edecek kişi rızkını helalinden yemeye ve beraber bulunduğu kişilerin manevi keyfiyetine dikkat etmeli ve bunların tesiri altında olduğunu asla unutmamalıdır