Haftanın islami Sohbeti

Etiketler Haftanın islami Sohbeti,Haftanın dini Sohbeti,islami sohbetler
Chat Haftanın islami Sohbeti
Kategori islami-sohbet
Bu Sohbet Odaları 384 Kez ziyaret edilmiştir
Yazar Sohbet

Haftanın islami Sohbeti Hakkında Detaylar

Haftanın islami Sohbeti Haftanın dini Sohbeti Haftanın Sohbetleri Allahim sana safi ismiyle şifa versin hayırlı uzun ömür versin sohbetlerinden mahrum brakmasın Allahım Amin. Hocam sizii Allahin rızası için çok seviyorum ömrünüz uzun olsun sizede banada şifalar versin Rabbim Rabbim başımızdan eksik etmesin amin rabbim size uzun ömürler versin inşallah sağlık sahat versin amin

 

GÜNCEL İSLAMİ MESELELER

Allah hidayet versin böyle insanlara biz ancak dua eder kalpten buğz ediyoruz Rabbim kalplerini gözlerini kulaklarını hakka hakikata açsin inşAllah hüküm Rabbimizin Rabbim hidayetsizlere nasıl davranacağımi bildirip kolaylaştırıp yaptırsın bizede onlar hidayete inşAllah kavusana kadar sabırli oluruz Rabbim sizingibilerini sayisini artırsın..

HAFTANIN DİNİ SOHBETİ

Bakara Suresi 110. Ayet; " Namazı kılın, zekatı verin. Önceden kendiniz için ne hayır yaparsanız onu Allah katında bulursunuz. Şüphesiz Allah yaptıklarınızı eksiksiz görür. "

Bakara Suresi 45. Ayet; " Sabır ve namazla Allah’tan yardım isteyin. Şüphesiz bunlar, Allah’a hüşu ile boyun eğenlerden başkasına ağır gelir. "

Ebû Hüreyre’den (r.a.) rivayet edildiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: “Kim Ramazan’ın faziletine inanarak ve sevabını Allah’tan bekleyerek terâvih namazını kılarsa, geçmiş günahları bağışlanır.” (Buhârî, Îmân 37 ; Müslim, Müsâfirîn 173, 174.)

Tefekkur 1Allahın yarattığı bütün kainat üzerine düsünmektır 2 Allahın verdiği nimetleri düsünmektır 3ölümü ve sonrasını kabir hayatını mahşer hayatını sırat koprusunu ve iyi insanların gunahkar ınsanların hallerını dusunmektır 4Allahın isimlerinin anlamları üzerinden düsünmektır örnek El BARİ El MUSAVViR Herseye bir şekil veren herseyi birbirine uygun olarak yaratan demektir

Kardeşlerim; nefes alıp veriyorsak hâlâ geç sayılmaz. Tövbe kapısı son nefese kadar açıktır. Bütün günahlarımızdan hâtâlarımızdan ciddi samimi bir tevbe edip. Namaz kılmayanlar namaza başlasın, kılanlar geçmiş kazaları kılsın. Bundan sonra da haramlardan ve günahlardan çekinelim inşallah. Allah hepimizin akıbetini hayırlı eylesin.

Kendi ülkemizde hocalarımızı hep kaybedince tanıyıp duyabiliyoruz, neden sürekli tv lerde saçma sapan diziler veriliyor, Dinimizi temelden öğrenen bir nesil yok denecek kadar az, Allahım tez zamanda toparlasın uyandırsın gafletten,böyle değerli hocalarımıza sahip çıkılmalı,Allahım korusun hem bizi hem neslimizi

Tüylerim diken diken oldu Çok etkilendim Bu sohbeti bazı çok sevdiklerime dinletsem hikaye derler belki de Geçmiş yaşantım da çok din cahili idim Çok günahlar biriktirdim Ama çok şükür Rab'bime şimdi beş vakit namazları mı kılıyorum Artık sabah namazları bana zor gelmiyor Kaza namazı kuran uyuma ve unutma hariç yok diyor Yani bile bile kilmadığım namazların kazası olmaz biliyorum Tövbe gerekir diye düşünüyorum Yine eksiklerim var dini konular da Ama en azından adımlar attım Ortundum Örtü şekli mi adım adım daha islami çerçeveye çevirmeye başladım Allah benim ve herkesin yardımcısı olsun Bizi yanlız bırakmasın Allah'ın yardı mi olmadan olmuyor Beni bana değil kendine bıraksın Sevdiklerini sevdirsin Sevmediklerini sevdirmesin Çok fena bir dunyevileşme var Ellerimiz den tutsun Bizim değil kendi istediği gibi kul eylesin bu cuma günü inşallah duaları mıza icabet etsin

 

Sıradaki sohbetler

 • Chat Sohbet OdaLarı Chat Sohbet OdaLarı Son günlerde yine sosyal sohbet odaları yine gözde revaçta olmaya başladı. Her ne kadar sosyal medyanın çok olsa chat sohbet odaları varlığını asla kaybetmedi. En çok evde kalan bayanlarımızın rahatça gelip sohbet ederek vakitlerini geçirip yeni yeni arkadaşlıklar kurabilirler.
 • Dini sohbet canlı Dini sohbet canlı Dini sohbet canlı islami sohbet etmek mircte.org da Çok heyecanlı Online sohbet chat sitesi,arkadaşlık,flört,mobil sohbet,dini sohbet,chat odaları,seviyeli sohbet,canlı arkadaşlık sitesi,ve bu kelimelerin ifade ettiği bütün chat sohbet platformlarını çatısı altında toplayarak Online sohbet chat odaları olarak hizmetinize açılmıştır
 • Rize Sohbet Odaları Rize Sohbet Odaları Rize Sohbet Odaları,ne diyoruz Ol RizeLi Sev GüzeLi,mavi ve yeşilin kucaklaştığı Ayder yaylasi İle meşhur Çay konusunda lider ,Rize Sohbet, Rize Chat, Rize Bedava Sohbet Odaları nda Bir rize Pazarli hemşerinizin sitesine geLip Sohbet etmeye Ne dersiniz, tamamen ücretsiz ve üyelik istemeksizin Riza pazarin tuLumu rizenin kemençesi eşLiğinde hizmet vermektedir.
 • Kız Kıza MiRCte Sohbet Kız Kıza MiRCte Sohbet Kız Kıza MiRCte Sohbet İrc mIRC ortamında oldukça zor bir sohbettir kız kıza sohbet. Ama biz mircte.org ailesi olarak bu zoruda başarıp siz bayanlar kızlar için kıza kıza sohbet ortamını hazırladık. Kadın giyim moda örgü ne konuda sohbet etmek istiyorsanız buyrun gelin. Mobilde kız kıza sohbet etmek için mutlaka MiRCte sitemizi ziyaret ediniz. Kız kıza mobil chat odaları ile yeni arkadaşlıklara kapılar açınız.
 • Eskişehir Sohbet Eskişehir Sohbet Eskişehir Sohbet Eskişehir Sohbet Odaları Türkiyenin bütün ilinde olduğu gibi Eskişehirde de sizlerleyiz. Yeni arkadaşlıklar için ilk adım chat yani sohbet odalarından geçmektedir. Eskişehir chat ortamı, Eskişehir sohbet, bedava Eskişehir sohbet odaları,sohbet için Eskişehir, üyeliksiz Eskişehir sohbet platformu, ücretsiz Eskişehir sohbet salonu Eskişehir chat olarak sizlerleyiz. En güzel sohbetler bu mekanda.
 • Cepte Muhabbet Cepte Muhabbet Kiminle nasıl sohbet edilir dediğimiz bu zamanlarda aslında sohbet etmek o kadar da zor değil. Önemli olan gerçekten seviyeli ve güvenilir bir sohbet ortamı sitesi yada odası olsun. İşte tam da bu nokta da bizler sizler için devreye giriyoruz.
 • Evde Zencefil Yetiştirmek Evde Zencefil Yetiştirmek Zencefil... Sağlık açısından şifa deposu olarak bildiğimiz bitkilerden birisidir. Mide bağırsak soğuk algınlığında olduğu gibi en çok bayanların en korkulu rüyası olan kilolar içinde kullanılabiliyor. Hem toz hem kök olarak tükettiğimiz zencefili istersek satın almak yerine evde kendimiz de yetiştirebiliriz. Belki biraz biraz sabır isteyecek ama sonuçta kendi yetiştirdiğimiz zencefilleri gönül rahatlığıyla tüketebileceğiz.
 • dini sohbet odaları seviyeli dini sohbet odaları seviyeli Türkiyede ilk islami sohbet siteleri açilir açilmaz seviyeli dini sohbet odaları ile sizlere 7/24 kesintisiz hizmet vermekteyiz islami arkadaşlık sitesi, seviyeli islami sohbet odası hizmetinin yanisira,Kelebek,geveze,kanallarimizda İslami değerleri koruyarak kişilerin birbirlerini tanımalarını sağlayan bir arkadaşlık sitesidir. Aynı zamanda oyunlar da oynayabileceğiniz bu site içerisinde keyifli zaman geçirmeniz mümkündür.
 • Dini Sohbet Yerleri Dini Sohbet Yerleri Dini Sohbetler, uyuyanı uyandıracak canlılıkta olmalıdır,Seviyeli Dini sohbet yerleri bulmak artik çok zorLaştı,Dini sohbet edecek kişi rızkını helalinden yemeye ve beraber bulunduğu kişilerin manevi keyfiyetine dikkat etmeli ve bunların tesiri altında olduğunu asla unutmamalıdır
 • Dua Etmek Umuttur Dua Etmek Umuttur Dua et. Derdin de yükünde hafiflesin. Yerlere göklere sığmayan belkide avucunda biriken duana sığar. Seni senden daha iyi bilen Allaha olsun anlatışımız. An gelir biz bizden umudumuzu kessekte Rabbimiz bizden umudunu asla kesmez ve bize bir yol verir çıkışı yok dediğimiz yollar için. Onun in yüreğimizi avucunuza avucumuzdakileri Allahımıza anlatalım.